Oddział główny: Kraków +48 12 410 51 59; biuro@wtu.com.pl

O firmie

O NAS

WTU Sp. z o.o. jest nowoczesną i innowacyjną firmą, działającą w sektorze budownictwa wodnego, infrastrukturalnego, sieciowego, ziemnego, drogowego oraz ochrony środowiska.

Biuro Projektowo – Inżynierskie WTU Sp. z o.o. powstało w 2009 roku, w ramach rozwoju niemieckiej spółki Ingenieurgemeinschaft WTU GmbH, która od roku 1990 świadczy kompleksowe usługi w zakresie budownictwa i gospodarki wodnej (Wasserwirtschaft), budownictwa drogowego (Tiefbau) oraz ochrony środowiska (Umweltschutz).

Dziś biuro projektowo- inżynierskie WTU sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, jednostką terenową
we Wrocławiu oraz pięcioma oddziałami w Niemczech tworzy firmę, będącą kompetentnym biurem projektowym, dla wyspecjalizowanych usług inżynierskich we wszystkich obszarach projektowania i nadzoru budowlanego.

Nasi projektanci pomogą Państwu kompleksowo zrealizować zamierzenia inwestycyjne, począwszy od przygotowania wielowariantowych koncepcji i wyboru wariantu optymalnego przez przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej oraz niezbędnych decyzji administracyjnych, do nadzoru budowlanego inwestycji.

INNOWACJA, KREATYWNOŚĆ

INNOWACJA, KREATYWNOŚĆ

Konsekwentnie inwestujemy w wiedzę i rozwój, co przekłada się na wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii projektowych. Łącząc ww. z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą inżynieryjną otrzymujemy kompleksowe rozwiązania projektowe, wzbogacone
o prekursorskie narzędzia, pomysły.

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

Wychodząc na przeciw nowym wymaganiom projektowym, stawianym przez struktury Unii Europejskiej, bazując na wiedzy i doświadczeniu niemieckiej firmy inżynierskiej, oraz polskich inżynierów, posiadających dodatkowo odpowiednie kwalifikacje zawodowe wymagane w Polsce, stworzono firmę WTU sp. z o.o.

JAKOŚĆ, SKUTECZNOŚĆ

JAKOŚĆ, SKUTECZNOŚĆ

Naszym największym atutem jest wdrażanie
i wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii projektowych. Łącząc wieloletnie doświadczenie i wiedzę inżynieryjną wraz z nowoczesnym oprogramowaniem stale podnosimy naszą efektywność. Projekty wykonane w naszej firmie cechują się bardzo dużą dokładnością, na co pozwala wykorzystanie technologii projektowania 3D (BIM) oraz oszczędnością czasu i kosztów.

UCZCIWOŚĆ, ODPOWIEDZIALNOŚĆ

UCZCIWOŚĆ, ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Usługi projektowe branży budownictwa wodnego, ziemnego i drogowego, branży instalacyjnej oraz ochrony środowiska, świadczone są w pełni profesjonalnie. Nasze usługi obejmują również doradztwo techniczne oraz analizy i studia wykonalności inwestycji. Nasze projekty wykonujemy terminowo i zgodzie w obowiązującą wiedzą techniczną oraz merytoryczną.

SPIRIT (duch firmy):

 • S – SERVICE (służba społeczeństwu)
 • P – PERFORMANCE (wydajność)
 • I – INTEGRITY (uczciwość)
 • R – RESPECT (szacunek)
 • I – INNOVATION (innowacja)
 • T – TEAMWORK (praca zespołowa)

Strategia i cele:

 • zachowanie lub przywracanie równowagi w środowisku naturalnym,
 • racjonalne kształtowanie środowiska oraz gospodarowanie jego zasobami
  zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju,
 • kreowanie pionierskich oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technicznych,
 • potencjał ludzki – doskonalenie i rozwijanie kwalifikacji zawodowych,
 • zapewnienie usług projektowo- inżynierskich na najwyższym, światowym poziomie.

Referencje

Potencjał firmy budują przede wszystkim umiejętności oraz doświadczenie ludzi tworzących nasze biuro oraz z nami współpracujących.

WTU sp. z o.o. posiada szereg referencji zarówno krajowych, jak i zagranicznych od klientów oraz partnerów, które świadczą o zadowoleniu
z oferowanych przez nas usług w każdej dziedzinie, którą się zajmujemy.

Back to Top